Leden 2014

I love hamsters ♥ (animky)

31. ledna 2014 v 19:22 | Terry |  Animace

Prosím, nekopírovat. Ťuťu.....Já tak miluju křečíky! :3333


Křečík džungarský INFO

31. ledna 2014 v 19:17 | Terry |  Křečík Džungarský

Ahojky, můj v ztah ke křečíku džungarskému je ten, že takového bych chtěla. Džungárci se mi líbí a je mi jedno, jakou barvu by měl, hlavně že bych ho měla ♥


PŮVOD:

Křečík džungarský je malý hlodavec pocházející původně ze stepí jižní a střední Sibiře. Je zajímavý neobvyklým chováním samce, který asistuje samičce při porodu a pomáhá jí se starat o mláďata.

CHOV:

Křečík patří u nás k oblíbeným domácím mazlíčkům. Je to nenáročné a tiché zvíře (toto platí většinou, chováte-li křečíka jednotlivě). Ve skupinkách mohou být křečíci hluční, hlavně jedinci stejného pohlaví mezi sebou vyvolávají rvačky. V případě, že chcete chovat křečíky ve skupině, doporučují se jedinci ze stejného vrhu. Samička je březí 18-21 dní a rodí od 2 do 10 mláďat.[2] Může mít až 20 vrhů za rok.[1] Pohlavní dospělosti v zajetí křečík dosahuje kolem třetího měsíce.[2] Pokud je křečík zvyklý sám (např. půl roku) a chcete mu dát partnera bude pár dní, i týdnů trvat než si na sebe zvyknou (ze začátku se budou prát o domeček/ky a potom o další věci jako je potrava atd.). Málokdy se dožívají 2 let, ale vzácně se mohou dožít 3-4 let.

POTRAVA:

Asi nejjednodušší je kupovat už připravené směsi pro hlodavce (nemusí to být směsi speciálně pro křečíky), které doplníme čerstvou zeleninou nebo ovocem. Ovoce dávat jen přiměřeně vzhledem k podílu cukru. Není vhodné krmit křečíka větším množství slunečnicových semen anebo ořechů, protože tato semena obsahují větší množství tuku. Zoubky si dobře obrušují a zároveň si pochutnají na tvrdém chlebu.

Podivné zbarvení:

Safír

má srst s jemným, kouřově modrošedým nádechem. Toto zbarvení se někdy nesprávně nazývá modrá aguti.Safír

Pearl

vypadá stejně jako zimní srst a navíc může být ve variantě aguti (bílá s černými stíny) nebo modrá aguti (bílá s modrými stíny).
(Poznámka:V zimě se křečíkům džungarským mění srst do bíla.)

BÍLÁ VARIANTA PEARL:

Soubor:Djungarian Hamster Pearl White.jpg

ŠEDAVÁ VARIANTA SAFÍR:Hledám sb ☻

31. ledna 2014 v 18:24 | Terry |  Otázky ♥

Ahojky, takže, jestli chci tento blog mít, tak bych měla mít i někoho, kdo by na něj chodil. Proto prosím, pokud máte alespoň trochu rádi křečky a křečíky, tak se zapište, já bych byla strašně ráda, opravdu byste mi tím udělali radost. Tak pokud máte zájem, tak se prosím zapište zde:

1. Přezdívka

2. blog

3. proč chceš být sb?

4. Máš rád/a křečíky? :)Welcome here! ♥

31. ledna 2014 v 18:00 | Terry ♥ |  Co nového v mém světě

Ahojky, takže....

Já jsem Terry ♥

Kromě tohoto blogu mám ještě jeden o lps

Založila jsem si tento blog, protože miluju křečíky ♥

Já osobně žádného křečíka nemám, ale dělám všechno proto, aby mi ho rodiče dovolili (asi se toho nedožiju)

Na tomhle blogu bude vše běžné, bleskajdy, soutěže apod., ale budou tu také informace o křečících různých druhů. Doufám, že sem bude alespoň někdo chodit.

Tak si to tu užijte a já Vás tu oficiálně vítám! :)))