Únor 2014

Jedu k babičce

2. února 2014 v 13:22 | Terry |  Co nového v mém světě

Ahojky, pozastavuji tento blog do středy. Jedu totiž k babičce. Takže, sb omluvte mě, nebudu obíhat, jak se vrátím všechny oběhnu a napíšu nějaký článeček. Tak se tu mějte hezky a zatím ppa! :333

Jo a tady obrázek, co jsme vytvořila pro zasmní, líbí? :)Křečík Robovský INFO

1. února 2014 v 10:06 | Terry |  Křečík Robovský

Můj vztah ke křečíkům Robovským je ten, že bych raději křečíka džungarského. Jsou si sice hodně podobní a oba druhy jsou rozkošní! :333 Ale četla jsem, že Džungárci jsou přítulnější a lehko ochočitelní. Tak ze nějaké INFO :)))

POPIS:

Křečík Roborovského je drobný sotva 5,5 cm velký hlodavec obývající oblasti Mongolska a severní Číny. Je především býložravec, stravu si zpestřuje hmyzem.

ROZMNOŽOVÁNÍ:

Březost u křečíka Roborovského trvá běžně 19-22 dní. V jednom vrhu se obvykle rodí 3-6 mláďat, ale může jich být až 8. Samice je schopná za rok vrhnout celkem 5-krát. Mláďata dosahují pohlavní dospělosti v 3-4 měsících. Křečík Roborovského se dožívá obvykle 2-3 let.

ZAJÍMAVOST:

Aktivní je hlavně v noci, přes den se schovávají v až metr dlouhých norách, které si s oblibou hloubí. Tím, že obývá především pouštní oblasti, je i přizpůsobený tomuto biotopu svým zbarvením - pískově žlutý hřbet a bílé břicho. Bílý má i čenich s dlouhými hmatovými vousky. Na rozdíl od některých křečků má tento osrstěná chodidla. Svou velikostí se křečík Roborovského řadí mezi nejmenší křečíky světa.

ZBARVENÍ:

U křečíka Robovského lehko zjístímě že má na sobě několik odstínů barev, a ne jen tím se liší od ostatních křečíků.

OBRÁZEK:

Soubor:Phodopus roborovskii side.jpg


Pro všechna má nová sb :)

1. února 2014 v 10:02 | Terry |  Obrázky ♥
Ahojky, tady mám odměnky pro všechny sb, která se zapsala. Jsem vám strašně vděčná! :33333
Tady jsou přérodní animace pro Vás :) :
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m4u357ANCa1qmx8eso1_500.gif
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m3x0xroZAW1r2uvl2o1_500.gif